Driver-kereső
Driver scanner, driver boster, driverpack solution, driver updater, driver toolkit, ...
Boldogok akik nem ismerik ezeket a programokat és nincs is a gépükön egyik se.
Ha nekem más telepítette a gépemet és ilyen programok lennének rajta biztosan azonnal eltávolítanám ezeket!
Miután egy windwost feltelepít valaki a számítógépre még csak az alapokat rakta le, az eszközöket is hozzá kell illeszteni a rendszerhez. Ahhoz, hogy a videokártya jól működjön, legyen hangja a gépnek, legyen internetkapcsolat még ezeket az eszközöket hozzá kell hangolni a géphez. Jó esetben a géphez adott lemez meg van még és arról ezek elvégezhetők, de sok esetben a telepítéshez csak a gépet viszik, az eszközök telepítéséhez szükséges driver-lemezt nem. Elfelejtik, vagy elveszett. Sebaj, aki telepíti a gépet majd megoldja.
1. verzió, a gyorsabb, és egyszerűbb megoldás
a.) Egy programot telepítenek a gépre, amelyik feltérképezi a gépet és az interneten felkutatja az ehhez a programhoz tartozó eszközöket. Állítólag elég jó hatásfokkal dolgozik, és gyorsan meg van a munkával.Mi akkor vele a problémám?Gyanús! Ennek a programnak az elkészítése nem kevés munka és fáradtság volt, amit most neked puszta szívjóságból teljesen ingyen odaadnak. "Ha valami ingyen van, akkor Te magad vagy azt áru!" Így van ez a facebook és a google esetében is, mert adataiddal és amit megosztasz magadról azzal kereskednek a hátad mögött, és gyanítom itt is a háttérben van a turpisság! Ki tudja mi települ fel a keresőprogrammal, ki tudja mit csinál az a program tudtomon és akaratomon kívül később a gépen? Köszönöm, de eszközkezelő program kereséséhez önként nem telepítek kémprogramot a gépre! Szándékosan nem lassítom a gépet!
b.) Talál a kereső több drivert. Az alapján dönti el, melyiket telepítse, amilyen rutin alapján írták a programot. Mi tudjuk, hogy a gyártó honlapján van a friss driver. Akkor miért telepíttetnénk mást?
2. verzió, a lassabb, de biztosabb megoldás
A gép telepítése után megkeresem az eszközökhöz a megfelelő drivert, amit a telepítő automatikusan nem ismert fel. Vagy tudom a hiányzó eszközök nevét, típusát, vagy géptesztelő programmal (Speccy, Aida, Everest, stb.) kiderítem. Ha ez sem segítene lenyitom a gép oldalát és leolvasom az eszközről. Ezután megkeresem a gyártó honlapját és onnan letöltöm a legfrissebb eszközkezelő programot. Legvégső esetben az Eszközkezelőben a keresett eszköz tulajdonságainál a Részletekben megtalálom az eszköz hardverazonosítóját és az alapján keresek rá az interneten. Ennyi! Lassabb, munkaigényesebb, de biztosabb és gépkímélő megoldás, mert így biztos nem települ fel kéretlen program a gépre.
És mi a helyzet a driver-frissítő programokkal?
Minden tízezredik embernek kell, ha kell. Te nem tartozol közéjük. Fölösleges az is. Fölöslegesen lett telepítve, fölöslegesen lassítja gépedet, fölöslegesen használja a gép erőforrásait. Legjobb, ha eltávolítod!
Hogyan ismerem fel ezeket?
A telepített programok között nevük leggyakrabban a driver szóval kezdődik, de kérdezz rá ismerősödnél, vagy keress rá az interneten.
A google a barátod!