Tíz jó tanács számítógépvásárlás előtt
Talán előfordult már veled, hogy legnagyobb erőfeszítésed ellenére olyan számítógépet (vagy kiegészítőt) vásároltál, amivel később több problémád is volt.Többször is visszavitted a gépet a szervizbe, de a problémákat nem tudták orvosolni. Azt hiszed, Te vagy az áldozat, mert egy használhatatlan, drága vacakot sóztak rád. Ki kell, hogy ábrándítsalak.
Te választottál rosszul, amikor azt a gépet attól a cégtől vetted!Egy új számítógép vásárlása - legyen az PC, notebook vagy akár csak egy tablet - megfelelő körültekintést és szakértelmet kíván. Az se baj, ha nem értesz hozzá, de akkor keress valakit aki tanácsot tud nekünk adni. Lehetőleg olyan személyt aki valóban ért is hozzá, és érdeke nem fűződik hozzá, hogy honnan és mit vegyél meg. Mert ugye "szép az, ami érdek nélkül tetszik"! :)
Nézzük mire érdemes odafigyelni gépvásárlás előtt, hogy a vásárlás ne nyűg, hanem egy hosszútávon megtérülő befektetés legyen.
- Pontosan határozd meg igényeidet. Ez legyen az első! A legnagyobb problémák abból fakadnak, hogy az új tulajdonos a vásárlás után jön rá, hogy másra is szeretné használni a gépét, mint azt először hitte.
- Gondold végig, hogy asztali gép vagy notebook lenne jobb. Ha a mobilitás fontos, akkor csak notebook. Ha a bővíthetőség, akkor csak asztali.
- Írd le a számítógéppel szemben támasztott követelményeidet. Nem elég az, hogy "játszani is szeretnék vele".
- Kérj meg egy szakértőt, és állítsanak össze egy konfiguráció-listát. 2-3 szaküzletben kérj erre árajánlatot.
- Ne dőlj be a "vissza nem térő akció" típusú hirdetéseknek és a "teszt győzteseknek".
- Válaszd ki a megfelelő szaküzletet. Ebben minden reklámnál többet ér megelégedett ismerőseid ajánlása.
- Figyelj oda a garanciális feltételekre.
- Figyelj a hozzáadott szolgáltatásokra, szoftverekre.
- Ellenőrizd az üzlet "hitelességét". Online shopból csak fenntartásokkal, körültekintően rendelj.
- Átvételkor ellenőrizd az összes alkatrészt, és a papírokat.